Kategooriad

Mis on infrapuna küttepaneel

Meie kliimas on hea küttekeha oluline igas kodus. Energiasäästlik ja kaunis infrapuna küttepaneel sobib koju nii lisa- kui ka põhikütteks. Tänu infrapunakiirgusele soojeneb tuba eriti mõnusalt ja ühtlaselt.

Mis on infrapuna-küttepaneel?

Tegu on õhukese paneeliga, mis soojendab ruumi kauginfrapuna kiirguse abil nagu näíteks elav tuli või kuumaks köetud ahju müür. Soojus levib ühtlaselt üle terve ruumi. Küttepaneel ei soojenda õhku, vaid eluruumi seinasid, lage, põrandat, lähedaolevaid esemeid ning inimesi.

Nii tajub inimene mahedat soojust kohe oma naha kaudu. Kuna paneel otse õhku ei soojenda, ei mõjuta see ka ruumi niiskustaset. Nii on infrapuna-küttepaneeliga ruumis parajalt niiske õhk ning ühtlaselt soe temperatuur.

Tavalised radiaatorid soojendavad põhiliselt õhku. Soojem õhk tõuseb aga lae alla ning nii jäävad põrand ning elutsoon jahedamaks. Temperatuuri vahe lae ja põranda vahel võib ulatuda lausa seitsme kraadini. Infrapunapaneel jaotab soojuse üle terve ruumi ühtlaselt. Tunda pole ka külma, mida aknad ning põrand jaheda ilmaga õhkavad.

Infrapunapaneel on energiasäästlik, akumuleerunud soojus jahtub aeglasemalt kui õhk. Nii on küttepaneel võrreldes tavalise elektriradiaatoriga 30% kuni 40% energiasäästlikum.

Paras õhuniiskus on oluline

Küttekeha, mis soojendab peamiselt õhku, samal ajal ka kuivatab seda. Külmal ajal võib see meie tervisele kehvasti mõjuda. Liialt kuiv õhk soodustab ruumis viiruste levikut. Parajalt niiskes ruumis (kus õhuniiskus on 30-40% ringis) jääb aga vähem viiruseid ellu. Lisaks kuivatab kuiv õhk meie limaskestasid. Nii oleme aga bakteritele ja viirustele veelgi vastuvõtlikumad.

Kuna küttepaneel ei tekita õhu liikumist, ei ringle õhus ka tolm. Et infrapunakiirgus ei pane tolmu ringlema ning ei kuivata õhku, on see suurepäraseks küttekehaks allergiku kodusse. Ka kontaktläätsede kandjatel on sellises ruumis mõnus— parajalt niiske õhk hoiab ära silma võrkkestade kuivamise.

Hoiab ära hallituse

Niisked ja külmad seinad on tihti hallituse leviku põhjuseks. Kuna infrapunapaneel soojendab õhu asemel otse objekte, siinhulgas ka seinasid, püsivad ruumi seinad soojad ja kuivad. Nii ei saa hallitus seintele tekkida.

Vali koju paneel, mis sobitub interjööri

Õhukesed paneelid mahuvad hästi seinale, lakke, või isegi laua alla. Nii saab neid hõlpsalt paigaldada ka kitsamasse ruumi.

Koju saab valida just interjööriga enda sobituva paneeli. Küttepaneel võib olla rahulikku heledat tooni, must või hoopis marmormustriga. '

Sobiva disainilahenduse leiab igasse ruumi.

Infrapunapaneelid võtavad vähe ruumi ning neid on lihtne paigaldada. Hilisemat hooldust infrpuna küttepaneel ei vaja.

  • Küttepaneeli ette peaks jääma vähemalt 60cm vaba ruumi, soovitatavalt veel rohkem. Kuna paneel kiirgab soojust eest poolt siis soojus jääb pidama  ˇ     objektide taha mis on liiga ligidal. 
  • Infrapuna küttepaneelid sobivad nii lisa kui ka põhikütteks.
  • Küttevajaduse väljaarvutamisel arvestage vähemalt 50w=1m2 kohta. Kütteperioodil on paneel keskmiselt sees 8 tundi ööpäevas. Jaheda toa üleskütmiseks võib kuluda 1-3 päeva. 

Infrapunaküttega köetavates ruumides on temperatuur jaotunud ühtlaselt. Infrapunakütte kiirgussoojus loob hubase ja püsiva toatemperatuuri.Radiaatorid soojendavad eelkõige õhku, soe õhk aga tõuseb konvektsiooni tõttu üles, mis jätab põranda ja elutsooni alad jahedaks. Temperatuuri erinevus võib ulatuda koguni 7 kraadini.

 

INFRAPUNAKÜTTE EELISED

Infrapuna küttepaneelid on energiasäästlikud, kuna need võtavad kuni 30%-40% vähem voolu võrreldes elektriradiaatoriga.

Mõjub sisekliimale väga positiivselt.

Ei kuivata ega põleta õhku.

Inimene tunneb soojust koheselt.

 

Niiskuse ja hallituse vastu.

 

Soojus ei mõju pealetükkivalt.

 

Ei aja tolmu õhus ringlema (sobib allergikutele).

 

Võtab vähe ruumi.  

 

Vali oma interjöörile sobiv klaas, peegel või keraamilisest kivist küttepaneel.

 

Infrapuna küttepaneel võib olla kasutuses 24 h ööpäevas

 

Termostaadiga juhitav.

 

Tervishoid

Infrapunakiirgur: tervisele kasulik või hoopis terviserisk?

On infrapunakiirgurid teie tervisele kahjulikud? On need ohtlikud? Või võivad need tegelikult teie tervisele hoopis kasu tuua? Kes on infrapunakiirguritega kokku puutunud, teavad omast käest, kui mõnusat soojust need tekitavad. Sellest hoolimata suhtuvad paljud neisse endiselt kahtlustavalt ja kardavad, et seadmete kiirgus võib nende tervist kahjustada. Ei saa ka imeks panna, kuna enamiku jaoks seostub sõna „kiirgus“ endiselt negatiivsete nähtustega nagu tuuma- või röntgenikiirgusest saadav kiiritus. Selles artiklis mähime me infrapunakiirguse ümbert müstikaloori lahti ja räägime, kuidas see teie keha mõjutab.

Kolm infrapunakiirguritele iseloomulikku omadust

  1. Infrapunakiired soojendavad kehasid, objekte ja seinu vahetult.
  2. Infrapunakiirgurid ei pane õhku ega tolmu ringlema.
  3. Õhku ei soojendata, mis tähendab, et ka niiskustase ei muutu.

 

Kas infrapunakiirgurid on teie kehale ohtlikud?

Ei. Infrapunakiirgus pole teie tervisele mingil viisil ohtlik. Infrapunakiirgus on seesama kiirgus, mida kiirgab ka päike ja mis paneb meid päikeselisel sügispäeval end nii mõnusalt tundma. Need kiired erinevad röntgenikiirtest või mikrolainekiirtest täielikult. Paljud inimesed arvavad, et kuna päike eritab UV-kiiri, mis võivad meie nahka kahjustada, mõjuvad infrapunakiirgurid kindlasti samamoodi, kuna me väidame, et nende tekitatav soojus sarnaneb päikeselt tuleva soojusega. Need inimesed eksivad. Esiteks on UV-kiirtel lisaks kahjulikule mõjule, näiteks nahavähi või võrkkestakahjustuste tekitamisele, ka tervisele kasulikke toimeid. Need on meie esmaseks D‑vitamiini allikaks, need suudavad ravida mõningaid nahaprobleeme ja mõjuvad hästi inimestele, kes kannatavad kõrgenenud vererõhu all.

Kui aga see kõrvale jätta, siis kiirgab päike kolme eri tüüpi elektromagnetkiirgust: päikesevalgust, UV-kiiri ja infrapunakiiri. Te ei oletaks ju, et päikesevalgus vähki põhjustab, või oletaksite? Nende kolme seast on just infrapunakiired need, mis tekitavad soojust, mida tunneme, ja täpselt samasugust tunnet tekitavad ka infrapunakiirgurid. Infrapunakiirgurid töötavad kaugete infrapunakiirtega (C-infrapunakiirgusega). Kuigi pikaajaline ja tugev kokkupuude infrapunakiirgusega võib silma kahjustada, puudutab see üksnes väga suure kuumusega töötavaid inimesi, kes tegelevad näiteks keevitamise või klaasipuhumisega.

Millist kasu toovad infrapunakiirgurid teie tervisele?

Infrapunakiirgurid avaldavad mitmesugust positiivset mõju. Kuna need soojendavad otse seinu lagesid ja põrandaid, ning hoiavad need kuivadena, siis hoiavad infrapunakiirgurid ära hallituse tekkimise. Niisked ja külmad seinad on sageli hallituse leviku põhjuseks. Hallitus võib viia mitmesuguste terviseprobleemideni, mille hulka kuuluvad peavalud, hingamisteede haigused, limaskestade ja kurgu ärritus, liigesevalud, seedeprobleemid, ekseem ja loidus. Pikaajalisel kokkupuutel hallitusega võivad need sümptomid muutuda kroonilisteks.

Kuna infrapunakiirgurid õhku ei soojenda, jääb niiskus ruumi. Talvisel ajal võib kuiv õhk meie limaskesti kuivatada, muutes meid nii vastuvõtlikumaks viirustele ja bakteritele. Kas teadsite, et ruumides, kus õhuniiskus on vähemalt 30–40%, jääb tegelikult vähem viirusi ellu? Kuiv ja kuum õhk võib teid muuta ka loiuks ja väsinuks ning põhjustab sageli peavalusid. Ka kontaktläätsede kandjad tunnevad end paremini just infrapunakiirgureid kasutades, kuna nende silmade võrkkestad ei kuiva ära.

Kuna talvel jahtuvad toad kiiresti ning nende uuesti üles soojendamisele kulub palju aega ja energiat, kipume me oma kodusid talvel vähem tuulutama. Infrapunakiirguritega saate tube õhutada, ilma et peaksite muretsema, et neis on hiljem sama jahe kui külmkapis. Kuna soojendatakse mitte õhku, vaid just esemeid, püsib enamik soojusest toas. Allergiate all kannatajad tunnevad end infrapunakiirguritega köetud tubades eriti hästi, kuna tolm ei ringle. Konvektsioonkütteseadmed ajavad pidevalt õhu ja tolmu ringi liikuma, see aga võib kergesti ärritust põhjustada. Kui teil on tolmu või tolmulestade vastu allergia või teil on ekseem või atoopiline dermatiit, võib see panna teid end ebamugavalt tundma.

Mis puutub kuumusesse, siis mõjuvad infrapunakiirgurid tõepoolest täpselt samamoodi kui päike. C-infrapunakiirgus tungib sügavale meie nahakihtidesse ja soojendab niiviisi meie kehasid. Meie naha soojenedes laienevad meie veresooned ja see omakorda stimuleerib vereringlust ja ainevahetust. Õhuvoolude puudumine võib hästi mõjuda ka neile, keda vaevavad reuma või artriit.

Kas infrapunakiirgurid on terapeutilised seadmed?

Ei, infrapunakiirgurid on loodud kõige efektiivsemal moel kütma. Sellest hoolimata ei ole need ravivahendid, vaid võivad lihtsalt kõrvaltoimena teie tervisele positiivset mõju avaldada, kuna eemaldavad konvektsioonküttekehade negatiivsed mõjud. Loomulikult võib nende tekitatud mõnus soojus sümptomeid leevendada, kuid need ei suuda ravida ja seetõttu peaksite päris ravi saamiseks siiski arsti poole pöörduma. Ülaltoodud mõjude kirjeldamisel on lähtutud isiklikust kogemusest ja meie klientide tagasisidest.

Selles kategoorias ei ole hetkel ühtegi toodet.
Soojuspumbapood - Soojuspumbad, Infrapunaküte, Hooldusvahendid @ 2024WebShopperWebShopperWebShopper